Zalety budownictwa drewnianego

Budownictwo drewniane cechuje się wyjątkową izolacyjnością cieplną, dzięki której możemy zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie obiektu.

Konstrukcję domu drewnianego ze względu na jej lekkość możemy usadowić na postumentach bądź na wylanej płycie, także realizacja nie wymaga zaawansowanych prac murarskich.

Realizacja budynku w konstrukcji drewnianej nie jest zależna od pory roku.

Taki dom cechuje się łatwością przebudowy, modernizacji czy rozbudowy. Budownictwo drewniane jest wyjątkowo przystępne do wprowadzania zmian. Montaż nowego okna na elewacji czy zmiana ustawienia ścian działowych nie musi się wiązać z zaawansowanymi pracami budowlanymi.

Atutem jest bardzo krótki czas budowy budynku. Większy margines czasowy należy przeznaczyć na projekt oraz załatwianie spraw administracyjnych. Standardowy czas budowy przykładowego domku całorocznego, piętrowego o metrażu ok 80m2, do stanu zamkniętego to ok 1msc, czas wykończenia wnętrza zależny od wybranego standardu wykończenia.

Dom drewniany może wyglądać z zewnątrz jak typowy dom drewniany lub może posiadać elewację typowego domku murowanego.

Koszt domu drewnianego stanowi 60-70% kosztu budowy domu w technologii murowanej.

Budownictwo drewniane jest wyjątkowo przystępne do wprowadzania zmian. Montaż nowego okna na elewacji czy zmiana ustawienia ścian działowych nie musi się wiązać z zaawansowanymi pracami budowlanymi. Atutem jest bardzo krótki czas budowy budynku. Większy margines czasowy należy przeznaczyć na projekt oraz załatwianie spraw administracyjnych. Standardowy czas budowy przykładowego domku całorocznego, piętrowego o metrażu ok 80m2, do stanu zamkniętego to ok 1msc, czas wykończenia wnętrza zależny od wybranego standardu wykończenia.

Dom drewniany może wyglądać z zewnątrz jak typowy dom drewniany lub może posiadać elewację typowego domku murowanego.

Koszt domu drewnianego stanowi 60-70% kosztu budowy domu w technologii murowanej.

Drewno - naturalne, trwałe i piękne

Drewno jest materiałem wykorzystywanym w architekturze od tysięcy lat. Kiedyś głównie przy budowie obiektów mieszkaniowych. Dzisiaj architektura drewniana przeżywa swój renesans, a drewno jest wykorzystywane przez architektów przy wielu wartościowych realizacjach zarówno mieszkaniowych jak i usługowych. A to wszystko dlatego, że drewno jest ponadczasowym, naturalnym i szlachetnym materiałem. Projektanci decydują się na użycie tego uniwersalnego surowca gdyż sprawdzi się on zarówno w projektach obiektów w stylu tradycyjnym jak i w nowoczesnym. Niezależnie od wybranej stylistyki drewno zawsze emanuje ciepłem i urzeka klimatem.